Paradox … „bulhaři“ x nezaměstnanost

Jen tak pro připomenutí paradoxů toho dnešního světa v Prostějově.

Máme zde v Prostějově rekordní údaje o nezaměstnanosti a bývalý areál OP likvidují především dovozoví dělníci , označení v článku jako „bulhaři“ .

http://vecernikpv.cz/co-se-stalo/zpravodajstvi/5944-bulhari-demoluji-op

Jen to natvrdo ukazuje, že i naši čeští zaměstnanci, v klidu registrovaní na úřadu práce, by se měli naučit čelit konkurenci, pokud o práci skutečně budou mít zájem.

rozpor

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Paradox … „bulhaři“ x nezaměstnanost

  1. Na web Úřadu práce chodím prakticky denně. Žádná nabídka místa „bourače OP“ se tam neobjevila. Takže v tomto jsou nezaměstnaní nevinně.

    A není to žádná výjimka. Nabídka práce ve stavebnictví se v přehledech volných míst téměř vůbec neobjevuje. Přestože se pořád někde bourá, staví a rekonstruuje. Přitom pořád se opakující nabídky pro vrátné, strážné a uklízeče jsou stálicí nabídek ÚP. Jak je to možné? Mám dojem, že stavební firmy jednoduše porušují zákon a rovnou nabírají levnou pracovní sílu ze zahraničí. Výmluva, že Čech by takovou práci nikdy nevzal, je lichá – jak to můžou vědět, když to nezkusí?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>