Hodina Země – jen zhasínání světla nestačí …

Tak se i naše město přihlásilo k Hodině Země  http://www.prostejov.eu/cz/aktuality/mesto-prostejov-se-pripoji-k-letosni-hodine-zeme-2.html s cílem podpořit …symbolickou akci, která má zdůraznit nutnost ochrany životního prostředí.

Když ale pošlete na náš úřad jeden konkrétní podnět, kde příroda či kousek přírody dostává prokazatelně na prdel od aut a od lidí:

zelen…  konkrétně podání v tom směru, aby se zabezpečil vhodný přechod pro chodce, aby ti nemuseli chodit po zeleni a auta tam neměla nad PŘÍRODOU absolutní přednost http://www.pavelbursa.cz/podnet2.pdf

tak  se vám dostane od úřadu hlásícího se k ochraně přírody odpovědi ve formě vyjádření http://www.pavelbursa.cz/vyjadreni2.pdf , že nic není nutno měnit.

Připojuji citaci: …

Dopravní komise se podnětem zabývala na svém jednání a závěrem bylo schváleno, že v tomto místě nebude řešeno žádné dopravní omezení zakazující zastavení vozidel a místo zůstane tak jak je doposud.

Tak buď levá ruka neví co dělá ruka pravá, nebo opět podléháme vizi, že pouhé přihlášení se k proklamativním heslům stačí :( .

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Hodina Země – jen zhasínání světla nestačí …

  1. Deklarace typu Den Země a Den bez aut a Den Stromů se zcela míjí účinkem. Na co je děláme, na co… ? Když například vzápětí vykácíme většinu stromů kolem školky (příklad MŠ Fanderlíková) z důvodu, že jsme dostali „dotaci na zeleň“. Co si z toho odnese cílová skupina ? Pohrdání přírodou. Jo je to fajn, že se připojíme k Hodině Země…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>