Vánoční trhy II.

Je po vánocích. Je čas bilancovat, jak se nám trhy povedly.

No nic moc to nebylo, spíše to zůstalo u zavedené formy „v igelitu balených“ stánků.
Ano, letos na náměstí přibylo 11 dřevěných stánků, co si pamatuji, jeden z nich ani neotevřel své dřevěné okenice.

Drtivá většina stánků byla bohužel složena z těch různorodých spletenců prodejních pultů, jednoduchých dřevěnic či dokonce brrrrr totálně nevhodných mobilních stánků na kolečkách.

Z hlediska člověka hledajícího nějakou poezii vánoc na vánočních trzích tedy nic moc.

Mám zde impuls pro vedení města : zkusme celé náměstí TGM na vánoce to pro jedenkráte pronajmout jako jednotný celek komerční firmě s jednou podmínkou – at to vypadá jednotně aspoň jako v Olomouci.

Dovybavovat totiž postupně stánky na náměstí z rozpočtu města stejně nezvládneme, je s tím spousta admnistrace, navíc jako město tyto stánky neumíme na nic jiného použít – jen do nich vlepíme peníze za pár dní stejně pošramocené ideje vánoc. Navíc než s tím naším tempem těch cca potřebných cca 40 stánků pořídíme, ty první budou už na odpis…

P.S. technická výtka k elektrice na náměstí.
a) nic není tak obludně komerčně hnusné, jako když k hudební či jiné kulturní produkci u nohou TGM hučí o kousíček dále pomocné dieselagregáty u stánků, které neměly zdroj elektřiny a řešily to samoprodukcí :(.
b) existuje problém s těmi lampičkami pro skřítky ( pardon ozdobným osvětlením TGM za stotisíce Kč). Když se na náměstí postaví totiž ty stánky, tak ty prťavá svítidla nestačí a v prostředku kuželny byla tma. Co to tak vyřešit nějakými těmi vyššími světly ? Opět ať nechodím daleko – viz. osvětlení olomouckého náměstí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Řízení města se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Vánoční trhy II.

  1. obávám se, že do takovéto akce žádný soudný podnikatel nepůjde, neb v Prostějově neexistuje taková kupní síla, jako v sousední Olomouci. Chybí tady nejen studenti popíjející punč, ale hlavně prostějovák nerad utratí své peníze za ručně vyrobený kus čehokoli, když to mají v kauflandě o dvě kačky levnější.
    a s tím obludným osvětlením souhlasím, to byl nápad za všechny peníze….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>