O potřebě vyšší komunikace

Jsem rád, že se při komunikaci města se svými občany používají metody přímé komunikace, například při nějakých těch stavbách či revitalizacích : http://www.mestopv.cz/showdoc.do?docid=14988 .

Co ještě k tomu dodat ? Neškodilo by ale dát na ten web dopředu i konkrétní pracovní materiál, o čem se vlastně bude jednat. Takto totiž lidé, kteří tam dojdou nemají šanci dostatečně reagovat na námět města a celé jednání se o to více dostává do slepé uličky.

Mluvím o tom zejména ze své zkušenosti s tzv. revitalizací vnitrobloku Tylova x Brněnská. Je to projekt revitalizace sídliště pro lidi a nejhorší na tom je to, že vlastní občané tam žijící stále neví, co se tam bude kde stavět. Připomíná to staré „… o nás, bez nás…“ což je určitě škoda.

A pokud by odpovědní úředníci města k tomu bodu zveřejnění záměru přidali i třeba jedno přísně tématické diskusní fórum, dozvěděli by se určitě spoustu kvalitních podnětů přímo od těch lidí, kterým se to tam snaží naservírovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunikace se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>