Kuje či nekuje radnice pikle ?

Jako občan bydlící v oblasti ulice Tylova citlivě vnímám, když se má něco u nás dít. Roky u nás totiž na sídlišti probíhá nekončící proces zvaný „Revitalizace sídliště Tylova x Brněnská“, v rámci čehož se nám zde něco průběžně staví a lidi přesto neví co a jak bude vypadat.

Dne 15.1.2009 , v dobu pro normální lidi chodící řádně do práce “ v dobu dobře dostupnou“ – tj. ve čtvrtek  v 9,00 hod. ráno !!! se konalo nějaké sezení, kde se mělo ukazovat, co se na nás opět chystá.

Jak je u nás dlouhodobým zvykem, na konci našeho snažení je obyčený člověk :(.

Žjeme v době internetu , neměl by být problém včas a řádně záměr stavby včetně popisu a grafického znázornění !!!, umístit na městský web .  Kdo by toto standardní a laciné řešení čekal, byl by v prostějovských podmínkách nenapravitelný optimista.

Mrzí mne tento chronický problém nekomunikace radnice s vlastními občany.

Proto volám – hálóóó, „odpovědní “ lidi vy tam na radnici!

Vemte ty plány, zvětšete je na formát minimálně A2 či A3 , využijte budovy školy reálky na studentské, prdněte to tam někam na chodbu a pozvěte do tamějšího respiria lidi na veřejné projednání záměrů!!!Předtím ale ty materiály dejte na web a otevřte k tomu neprodleně diskusní fórum. Uvolníte tím stavidla pro hledání vhodných řešení.

Nechejte lidi ten záměr chvíli strávit a podrobit uvažování. Stávající styl jednání radnice s občany se nápadně podobá buldozeru, který je dávno rozhodnut, kudy pojede a který se pouze pro stafáž rozhodl, že lidi k tomu pozve.

Ano – ale připomínám ten termín  pozvání – 9,00 hod. v pracovní den na radnici….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>