Chybějící generel rozvoje sportu – vzor Brno

Při toulkách po netu jsem na stránkách města Brna našel materiál, který by mohl být inspirací i pro nás. Jde o soubor informací vztahující se k možnostem sportování lidí ve městě.

Pozor – nejen těch vrcholových sportovců, ale všech těch obyčejných, co někdy sem tam zajdou do sokolovny či na nějaké to hřiště si zacvičit. Materiál města Brna najdete zde : http://www.brno.cz/index.php?nav01=2214&nav02=4012&nav03=8861 .

Jak znám naše město , něco podobného bychom potřebovali i u nás .

Co by takový generel měl obsahovat? Shrnu to jednoduše :

totální inventuru všech možností , kde se dá a případně i jaký sport provozovat ( sportovní haly, venkovní sportoviště, zájmové či komerční organizace nabízející sportovní aktivity, školní hřiště s provozem pro veřejnost) a to včetně případně welness aktivit,

totální inventuru všech městem vlastněných ploch s uvedením počtu m2 ploch, které jsou využívány pro sport s uvedením doby jejich provozu pro určení efektivity provozu,

případně bych to dnes doplnil nějakým vhodným internetovým rozhraním, které by například po volbě filtru např. „chci si rekreačně zahrát : ping-pong“ navrhlo soupis všech možností, kam se dá zajít s uvedením osob, které mohu kde a jak kontaktovat, včetně mapky umístění.

Co vy na to ?

Také si myslíte, že je načase udělat v tom prostějovském sportu pořádek? A pokud by takový generel obsahoval i takové údaje jako jsou třeba údaje o počtu lidí zapojených v organizovaném sportu, počtu lidí rekreačně využívající kdejaké zařízení, to celé s uvedením nákladů města na provoz těchto sportovišť , to by se pak dalo mluvit o transparentnosti podpory celé šíře sportů. Je jasné, že některé sporty jsou dnes široce městem podporované ( tím myslím sporty, kde sportovci chodí do práce hrát za peníze ) a jiné sporty stojí stranou, protože se o nich nemluví či dokonce neví.

Celý ten generel by tedy plnil funci :

a) propagační – tedy že zde máme sportoviště pro xy sportů

b) evidenční – kolik a kam chodí lidí a kde by si to žádalo třeba nějakou větší podporu či investice.

Jde prostě o to, abych jako občan získal informaci o sportu. Zkusíme to protlačit přes aktivity dosud nevýrazného projektu Zdravé město Prostějov?

Příspěvek byl publikován v rubrice Politikon na 333 se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>