Jak jsme na to s dopravou? Ví to někdo?

Včera jsem se s jedním známým dostal do sporu ohledně účelnosti staveb všech těch „obslužných“ silnic.

Bavili jsme se o severní i jižní. Samozřejmě jsem mu argumentoval tím, že obslužná (  hlavně ta severní ) není určitě obchvatem města, ale je pouze a jen „obslužná“ pro ty investice, co se tam nově chystají. Tedy, že přínos „obslužné“ je hlavně  v tom dostat do té oblasti od města zdarma silnici a o zbytek že se pak už postarají investoři, co si tam nastavějí ať domy pro bydlení či stavby pro větší profit.

Co tím chci vlastně říci. Roky se pinožíme s věšením bulíků veřejnosti ohledně obchvatu města. Abychom ustáli řeči o obchvatu, je potřeba přesně znát, co vlastně chci a kolik že čeho chci odněkud někam vlastně dostat.  Tedy – měli bychom si stanovit pevný a konkrétní cíl a jít po něm.

Proto navrhuji, pojďme jako město skutečně do relevantního sčítání dopravy ve městě a publikování jejího stavu. Zmapujme aktuální stavy dopravy na hlavních komunikacích a na základě toho si stanovme cíle.  Ano – jedny data nám dává pravidelné sčítání dopravy. Ale to jsou data neaktuální.

Jak se dostat k číslům o reálné dopravě ? Jedním z vodítek jsou bezesporu smyčky u semaforů, dalším vodítkem mohou být všelijaké ty radary, které také analyzují dopravu. A tam, kde nic zatím takového není, určitě by stálo za to umístit samostatné sčítače dopravy ( tím myslím třeba na ulici Okružní ).

Chceme-li si skutečně stanovit nějaký cíl – třeba snížit dopravu na Plumlovské z cca 17000 aut denně na polovinu !!! (  ano či ne? ), je nasnadě, že těch cca 8500 aut bude jezdit jinudy. A tím směrem mířím.

Zda ty „obslužné“ ulice jsou na to stavěny či zda jen lidem nevěšíme lacině avizované bulíky.

Ostatně – stav dopravy v roce 2005 v Prostějově je dostupný na tomto odkazu :

http://www.scitani2005.rsd.cz/mesta/ol/prostejov.jpg .

Marně čekám zatím na stanovení cíle. Jen se argumentuje, že se něco pro něco staví a není zřetelné proč vlastně a co se tím sleduje.

Třeba i tento poznatek někoho motivuje ke stanovení cíle. Aby cíl byl kontrolovatelný a třeba i vymahatelný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>