Když pánbůh dopustí, i motyka spustí

Někdy mám pocit, že se svět ( či někdy nejmenovaný politik ) zbláznil. Že místo tlaku na výchovu a přesvědčování je někdo ochoten spustit martýrium zákona k protlačení svého názoru.

Jeden poslanec hodně pil a pak řídil a byl u toho chycen. Naměřili mu přitom 2,4 promile alkoholu, on přitom krevní zkoušku to buď potvrzující či zamítající odmítl podstoupit. Co k tomu říci ? 2,4 promile není žádný zbytkový alkohol, to je už docela dost silná opilost a na to je i obyčejný tester málo v případném šuplíku málo. Načemž pan politik nyní prozřel a chce, aby všichni !!! řidiči sebou povinně !!! vozili v autě alkoholový tester. Není to ptákovina, ačkoliv ten poslanec je ze strany mající logo ptáka. On prostě jen na základě své životní zkušenosti apriori předpokládá, že všichni ostatní jsou jako on a on v záchvatu sebemrskačství v rámci uznání viny chce, aby postiženi byli i ostatní.

Děs a hrůza takové myšlenky od člověka ze strany, která má ve stanovách, že chce být a to cituji přesně … stranou schopných, podnikavých a sebevědomých občanů, kteří dokáží převzít odpovědnost sami za sebe, za svou rodinu, za svoji obec a za stát …

Nerozumím tomu, to za chvíli budeme vozit v autolékárničničce povinně kondomy pro případ, kdy někoho chytne touha a vznikne z toho dítě? Už vidím, jak se kdo v tom bude hrabat a bude říkat – pane řidiči, doba použitelnosti vypršela, dejte nám 1000 Kč pokuty a 2 bodíky dostanete od nás k tomu zdarma. Brr.

Druhý příklad je povinnost vybavit novostavby těmi hasicími přístroji. Žijime ve svobodné době a pokud někomu způsobím škodu, odpovídám mu za ni. Povinnosti se mohu zprostit tím, že dobrovolně se proti škodě pojistím a ten u koho se pojišťuji mi řekne – ano bez hasičáku to máte za stovku, když si tam dáte hasičák, dostanete to za padesát. To je cesta, jak tam ty hasičáky dostat, zejména žijeme-li v industriální době, kde hasiči a záchranka mají dojezdové časy v minutách a kdy si z našich daní tyto systémy hradíme.

Končím s konstatováním – před jízdou nepiji a nedělám to proto, abych nemusel před jízdou použít tester, ale protože vím, že se to prostě ve slušné společnosti nedělá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Obecná se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>