Atleti nedoběhnou na školní záchod ?

V článku uvedeném zde :

http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/atleti-dostanou-od-mesta-sprchy-a-toalety20090513.html

se objevila informace, jak se atletům pořídí sprchy a toalety další zástavbou části školního hřiště u RGaZŠ.

Jsem asi velký škarohlíd, ale je velice krátkozraké v době ekonomické krize vydávat peníze na něco tak zbytného, jako je nějaká kadibudka se sprchami na školním hřišti s prominutím pro pár atletů u RGaZŠ !!!

A  proč? Je zde totiž plně funkční zařízení školní tělocvičny s patřičným zázemím – tedy šatnami, sprchami, toaletami. A ty toalety? Už tam jedna mobilní kadibudka je, tak proč nedokoupit tu stejnou druhou a nedat ji pouze na druhou stranu hřiště?

Pokud město neví, co s částkou 1,2 mil. Kč, ať se mne zeptá a já mu dám desítky dalších nutnějších věcí, než je tato navržená.

Psal jsem zde o tom už 20.4.2009, jen to v krátkosti shrnu na jednu hromadu.

– stávající flikování „kam s nimi“ – chápej atlety, je jednoznačně letitým důsledkem neexistence jednotné koncepce rozvoje sportu. Něčeho, co by obsahoval generel sportovních zařízení ( aktivit), kde by se s výhledem na roky dopředu udělal přehled všech možností, kde a jak se dá v Prostějově sportovat, aby se nestalo, že člověk sportující pro svoji zábavu musel ustupovat atletům, neb ti se rozhodli na místě tenisové stěny něco postavit. Ano – atleti vítězí, děti u školního hřiště chodící si zahrát k tenisové stěně zapláčí …

– vše je ale i důsledkem marginálních tlaků, kdy se snažíme pořád improvizovat a stavět nástavby na něco, co k tomu nebylo určeno. Kdo si pamatuje tlaky v roce 2002 u RGaZŠ ten ví, že už v té době tam lobby chtěla protlačit 400 m atletický ovál. Nejdříve jen ovál, po pár letech i tribunu…  Že se tam ten ovál ani nevlezl nikomu nevadilo… Šel by od zdi ke zdi a ještě by se lidem za zastavěné garáže postavily garáže nové. Až tak šel tlak na to zabrat školní hřiště pro atletiku.

Upozorňuji na to, že jde jednoznačně o školní hřiště, které není určeno k výkonu vrcholové atletiky. Nechápu proto, proč slavní atleté nemohou přeběhnout v rámci tréninku krátkou rovinku a nemohou se jít vycikat do zázemí školy !!! 

Když to zázemí školy stačí všem těm sportovcům, co chodí celodenně do tělocvičny, proč by nestačilo i těm pár atletům, co se nám tam na školním hřišti snaží vybudovat stánek atletiky? Jsou to vůbec atleté nebo jsou to s prominutím staré baby či prostatičtí chlapi, co „to“ už neudrží a proto potřebují záchod hned vedle sebe?

Prosím nekamenujte mne za tento názor, atleti za to nemohou, příčina je jinde a oni se jen snaží někde drápkem uchytit. Ale známe své pappenheimské – zachytnou se drápkem, pak celou rukou a je to jejich.

Jsem proti takovému rozhazování městských peněz na kadibudky a sprchy, když hned vedle je profesionální zázemí školy s velkou tělocvičnou.

Jsem tedy proto, aby se plně využilo stávajících kapacit školy – ať atleti nafasují vstupní čipy, dostanou ve škole jednu cimru na převlékání, dole jsou opravené sprchy, co to vše zvládnou.

Mluvíme pořád o nedostatku peněz ( a říkám se znalostí věci, že bude ještě hůře) a zde je zbůhdarma vyhodíme do luftu , protože někdo nemůže dojít na záchod či sprchu do přiléhající školy…

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>