Anketa k využití bývalého areálu koupaliště na Kostelecké ulici

Staré koupaliště  na Krasické  bylo před 3 lety formálně obnoveno areálem zvaným honosně Aquapark. Ten ale plní úplně jiné funkce, než je vlastní plavání. Křik, malost prostoru, skákání dětí za hlavu, nemožnost si tam vlastně vůbec kondičně zaplavat vyvolává otázku, kam jít v Prostějově plavat.

Město nyní iniciuje anketu, jak využít prostor starého koupaliště na ulici Kostelecká:  http://www.mestopv.cz/cz/aktuality/anketa-html.html .

Hlasuji pro obnovu původního areálu koupaliště…

Nemáme jako bývalé okresní město k dispozici žádný regulérní 50m bazén mimo ten přežívající ve Vrahovicích, který jen těžce drží tempo s vývojem žití http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/koupaliste-ve-vrahovicich-se-docka-opravy20090410.html .

Proto tedy navrhuji, aby město ve svých plánech udrželo využití té plochy pro venkovní plavání s 50m bazénem s jednoduchým venkovním zázemím – ostatně pro vzor nemusíme chodit daleko ( případně jet autem) – nově Vyškov s opravenou venkovní částí koupaliště je nedaleko.

Kdo má o toto zájem, ať se připojí v anketě města , případně ať podpoří odkaz na  Facebooku:

http://www.facebook.com/group.php?gid=118276337737.

Za pokus to snad stojí – nebo ne?

Proč utrácet prostějovské peníze v neprostějovských plaveckých zařízeních jako jsou ve Vyškově, tak třeba Olomouci …

Spoléhat na areál vyčištěné Plumlovské přehrady je sice požehnané přání, ale to naráží na drsnou realitu matky přírody.

Co by to tedy chtělo ?

a) mít vůli tam koupání udržet a zafinancovat prostor do dalších cca 20-30 let (Vrahovický bazén se mezitím patrně úplně rozpadne)

b) hledat alternativní zdroje spolufinancování z nějakých veřejných fondů a dotací ( u Aquaparku jsme to vůbec neudělali)

c) udržet tam prostor pro veřejný sport s tím vědomí, že v jedné části města se vyřádí děcka a jinde se vyřádí starší plavecká generace

Příspěvek byl publikován v rubrice Řízení města se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>